Markéta Fránová a Trn v oku

Ve dnech 3. – 5. 3. 2017 vyrostla na Výstavišti Černá louka v rámci výstavy Dovolená, region a lázeňství také Japonská scéna. Ta měla čest uvítat v Ostravě také Markétu Fránovou a její nádherný japonský tanec.

Markéta se však nevěnuje pouze tomu. Repertoár jejích tanečních dovedností je opravdu velmi široký.  Např. v letech 2000-2007 studovala Bandance, v letech 2006-2007 Oriental dance, klasický balet a Bollywood ve Velké Británii, v letech 2010-2011 zaměřila svou pozornost na flamengo, od roku 2007 se věnuje také polynéským tancům, od roku 2014 partnerské akrobacii, od roku 2015 závěsné akrobacii a také chůdám.

Markéta1Samotnému japonskému tanci se Markéta věnuje od roku 2007, od roku 2015 dokonce pod vedením Ajne Kenning (profesionální tanečnice, studuje autentické tance při svých cestách po celém světě. Od roku 2015 je umělecká vedoucí a hostující člen v souboru Trn v oku, aktuálně působí v San Franciscu v USA).

V roce 2001 se Markéta stala členkou tanečního souboru Trn v oku. Tento taneční soubor vystupuje s profesionálním tanečním programem v různých stylech. Díky bohatým tanečním zkušenostem členek souboru je repertoár skupiny velmi pestrý. Tančí upravené historické tance z období gotiky, renesance, baroka a rokoka, z panských dvorů, měst i vesnic. Je to také jediný taneční soubor v ČR, který se specializuje na tance z Dálného Východu – z Indie, Číny, Japonska, Polynésie i Indonésie. Nabízí ale mnoho dalšího.

Markétě Fránové moc děkujeme za návštěvu v Ostravě a doufáme, že k nám zase zavítá.

© 2018 Česko-japonské kulturní centrum Všechna práva vyhrazena.

cs_CZ
en_GB
ja