Víte, kdo je Ivo Batoušek?

Ti z Vás, kteří letos navštívili veletrh Dovolená, region a lázeňství v Ostravě, měli možnost navštívit také Japonskou scénu.  Mohli jste si odpočinout v kavárně Heiwa, prohlédnout výstavu fotografií a artefaktů z Japonska nebo navštívit některou z četných přednášek, které pro Vás byly připraveny.

Jedním z přednášejících byl také pan Ivo Batoušek.  Seznámil nás s uměním  bubnování na japonské bubny taiko a svým příběhem, ve kterém se vydal na svou životní cestu bubeníka.

Ivo  Ivo Batoušek bubnuje již od svých 10 let.  Od roku 1997 působí jako profesionální hudebník, učitel a muzikoterapeut. V letech 1998-1999 získal také angažmá v zahraničí – pobýval v Rakousku, Německu či Švýcarsku.  V roce 2000 otevřel vlastní soukromou Bubenickou školu Ivo Batouška v Bruntále a založil také hudební bubenickou skupinu Jumping Drums. Od roku 2007 působí se svou školou i skupinou v Olomouci. Je třeba také zmínit, že spolu s Jumping Drums spolupracuje Ivo Batoušek na programech pro sociálně či zdravotně znevýhodněnou mládež a děti.

Ve svém nabitém programu dokázal Ivo Batoušek vydat 9 CD a 2 DVD a také knihu Cesta bubeníka – Střípky.

Za jeho zajímavou a krásnou přednášku v Ostravě panu Batouškovi děkujeme a doufáme, že k nám zase brzy zavítá.

 

Info převzato z: http://www.jumpingdrums.info/

Autor článku: Mgr. Alexandra Páclová

© 2018 Česko-japonské kulturní centrum Všechna práva vyhrazena.

cs_CZ
en_GB
ja