• Články

  Ósacký hrad – japonská památka

  Ósacký hrad je jednou z památek, kterou by turisté v Japonsku neměli minout. Původní stavba z 16. století byla dějištěm bitev, katastrof i nákladných rekonstrukcí. Návštěvníkům je dnes k dispozici železobetonová replika, která by měla být vůči vnějším vlivům odolnější. V Česku jsme zvyklí na historické budovy postavené před mnoha staletími, které jsou udržovány prostřednictvím rekonstrukcí. V Japonsku to samozřejmostí není. Řada památek byla zničena vlivem zemětřesení, válek či v požárů. Ósacký hrad je jednou ze staveb, která je replikou svého předchůdce.

  Japondělí – KOKEDAMA

  Co je to kokedama a jak se může jedna objevit u vás doma? Japondělí je projekt blogerky Lucie Melounové, která natáčí krátká videa o...   čti více

  Japondělí – ROUŠKY

  Proč Japonci nosí roušky a k čemu může sloužit? Další díl týdeníku Japondělí. Japondělí je projekt blogerky Lucie Melounové, která natáčí krátká videa o...   čti více

  Hojicha a matcha – čaje skvělé nejen na pití

  Zatímco zelený práškový čaj matcha zná dnes téměř každý, hnědá prášková hojicha se teprve dostává do povědomí. V obchodě dnes bez problému zakoupíte puding či sušenky s příchutí matcha a na internetu dokonce i kosmetiku. Vyzkoušet matchu je dnes v módě. Hojicha na své objevení širší veřejností teprve čeká.

  Kobe hovězí aneb „The Plánička systém“

  Na naší cestě z Hirošimi do Kyota nás čeká přestup v Osace. Dle plánu dorážíme do „kuchyně říše“, jak se městu kdysi přezdívalo, na večer. Je skoro čas večeře, a tak se přesouváme metrem do stanice Namba. Kde jinde bychom si měli dát něco k jídlu než v Dotonbori. Tentokrát ignorujeme lákavé vůně venkovních stánků s takoyaki a yakitori. Míjíme podniky se sushi, nudlemi i krabími specialitami. Zastavujeme pouze u poutačů restaurací, které nabízejí Kobe hovězí. Nejdražší, nejznámější a údajně nejchutnější hovězí na světě.

 • Připravované akce

  Nenalezen žádný záznam!

© 2018 Česko-japonské kulturní centrum Všechna práva vyhrazena.

cs_CZ
en_GB
ja