Náš tým

Členem Česko-japonského kulturního centra se může stát každý, kdo určitou měrou rozvíjí a podporuje hlavní myšlenky centra. Tedy podpora japonské kultury, podpora tradičního japonského bojového umění, budování a péče o japonskou zahradu a další aktivity související s Japonskem a jeho tradicemi a kulturou.

Jan Kudla

Jan Kudla předseda centra

Zakládající člen centra.

Již od útlého věku se věnuje studiu bojového umění japonského původu. Jako člen klubu Aikido SKP Ostrava se podílel na realizaci charitativní akce Slavnosti bojových umění. 10.jubilejní ročník této akce v čele desetičlenného týmu pozvedl v povědomí veřejnosti. Rok na to uspořádal festival Japonské dny v Ostravě, který navštívilo téměř 40 tisíc návštěvníků a získal řadu ocenění a obdivu ze strany veřejnosti i odborníků.

Taťána Beranová

Taťána Beranová místopředseda centra

Zakládající člen centra.

Přes deset let se věnuje studiu bojového umění Aikido v klubu Aikido SKP Ostrava. Již od začátku pomáhala s realizací charitativní akce Slavnosti bojových umění. V roce 2015 realizovala festival Japonské dny v Ostravě. Jako odborník na japonský čaj a japonská kimona je nepostradatelným členem centra.
V roce 2014 byla kladně ohodnocena japonskou návštěvou za autentičnost tradičního japonského čajového obřadu školy Urasenke.

Alexandra Páclová

Alexandra Páclová člen centra

Zakládající člen centra.

Vystudovala obor Učitelství německého jazyka pro střední školy a Učitelství historie pro střední školy na Filozofické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2007 vyučovala oba obory na Čtyřletém a osmiletém gymnáziu s.r.o. ve Frýdku-Místku. Vzhledem ke své aprobaci a zájmu o japonskou historii a kulturu se stala členem centra.

Ema Högrová

Ema Högrová člen centra

Člen centra.

Vystudovala uměleckou školu v Ostravě se zaměřením na keramiku. Její posedlost japonským uměním nezná mezí, převážně v keramice.

Tomáš Cink

Tomáš Cink čestný člen centra

Čestný člen centra.

Japanolog a veliký milovník Japonska, který se nemalou měrou zasloužil o vznik Česko-japonského kulturního centra. Do naší knihovny zapůjčil desítky publikací japonských autorů ze své sbírky.

Kateřina Huberová

Kateřina Huberová čestný člen centra

Čestný člen centra.

Moderátorka a mediální tvář našeho centra. Svým podmanivým hlasem provází naše akce a dodává půvab naší činnosti.

Jiřina Kábrtová

Jiřina Kábrtová čestný člen centra

Čestný člen centra.

Ředitelka Ostravského muzea a milovnice nejen japonské kultury.

Pavel Kollár

Pavel Kollár čestný člen centra

Čestný člen centra.

Karatista a milovník japonské kultury. Finančně se podílel na vzniku našeho centra.

 

© 2020 Česko-japonské kulturní centrum Všechna práva vyhrazena.

cs_CZ
en_GB
ja